אדיופדיה> חיפוש תמונות
על מנת שהתכנים שלכם יוצגו בצורה נאותה אנו ממליצים על העלאת 'תמונת תקציר' (מעלים אותה בשלב האחרון של העלאת התוכן) אשר תייצג בצורה טובה את התוכן או המסר העיקרי של התוכן שלכם.

למשל לתוכן בנושא יחסי חברות יתאים איור של ילדים צופים יחד בשקיעה ומדברים על החיים...:-) (נמצא בחיפוש מתקדם בגוגל, בסינון לפי free use or share תחת המילה friendship).

הגולשים ימשכו לתוכן שהתמונה שבו תמחיש להם את הנושא שהם מחפשים.

לצורך הכנת חומרי הלמידה, עושים מורים רבים שימוש ברשת האינטרנט לצורך דליית מידע (טקסטים, תמונות, קטעי וידאו וכד'). כאשר עושים זאת, ובמיוחד כאשר
מפרסמים חומרי למידה ברשת, חשוב להקפיד על שמירת זכויות היוצרים. חשוב להדגיש כי גם כאשר השימוש הינו לצורכי חינוך ו/או אינו לצורך מסחרי, אין הדבר מאפשר הפרת זכויות יוצרים ויש לתת קרדיט בהתאם לתנאים שנקבעו על ידי היוצר.

לפניכם מספר מקורות בהם מומלץ לעיין טרם פרסום תכנים ברשת:
פורטל הענן: זכויות יוצרים ברשת ; מאמרם של אברום רותם ועידית אבני (יוני, 2013) למשתמש וליוצר במדיה חברתית - סוגיות זכות יוצרים ; ומאמרו של  יורם ליכטנשטיין (יולי, 2012) אחת ולתמיד: מה מותר ומה אסור בהעתקת תוכן באינטרנט מבחינת זכויות יוצרים ?

מעוניינים לעשות שימוש בתמונה לצורך יצירת פעילות לימודית ? בחרו תמונה מתוך מאגרי התמונות החופשיות והקפידו לעיין בתנאי השימוש המופיעים לצידה.
מאגרי תמונות ברשת:

חשוב! אל תשתמשו בתמונות שאינן חופשיות לשימוש. חפשו אך ורק במאגרים של תמונות המוגדרות חופשיות לשימוש.
*
לתשומת לבכם: מידע זה מובא לכם כשרות ואינו מהוות אסמכתא לשימוש בתמונה כלשהיא. האחריות על שמירת זכויות יוצרים הן רק של יוצר התוכן.

תודות לאפרת מעטוף על העזרה בכתיבת דף זה ובמציאת מקורות המאגרים הנ"ל 
אפרת מעטוף | כלים קטנים גדולים